Дома Магазин (ВИДЕО) Сашко Коцев отворено: Воопшто не е лесно, по цело тело имам...

(ВИДЕО) Сашко Коцев отворено: Воопшто не е лесно, по цело тело имам модринки

Еден од најпознатите македонски актери, Сашко Коцев беше гостин во „Бекстејџ“ во рубриката „Лепено, сечено, монтирано“ и во интервјуто откри дека поради неговата професија често трпи физички последици, односно на телото има голем број на модринки со кои што се здобил на снимањата.

На овој начин, Коцев сакаше да потенцира дека работата на актерите воопшто не е лесна, а во рамки на интервјуто откри и детали од неговиот приватен живот кои што никого нема да го остават рамнодушен. што се’ призна погледнете во продолжение:

Сашко Коцев е македонски театарски, филмски и телевизиски глумец, стендап комичар и водител.