Дома Балкан (ФОТО) Ретко се експонираат во јавноста: Ова се внукот и внуката на...

(ФОТО) Ретко се експонираат во јавноста: Ова се внукот и внуката на Тито

Саша Броз на Инстаграм посвети објава на својот помлад брат Андреј кој јавноста нема можност често да го види.

“Среќен роденден, Андреј и запамети дека ја имаш најдобрата сестра на светот! Те сакам”, напишала Саша покрај нивната заедничка фотографија и отркила дека внукот на Тито слави 46. роденден.

Инаку Андреј дипломирал на еден од универзитетите во Москва и работи како консултант. За разлика од неговата сестра, тој многу малку и е познат на јавноста, па ја чува својата приватност само за себе.

Со неговата сестра е многу близок, таа постојано на социјалните мрежи објавува заеднички фотографии од детството.