Дома Останато ФОТО: Откриен е куварот кој што им готвеше на Заев и Ципрас

ФОТО: Откриен е куварот кој што им готвеше на Заев и Ципрас

Loading...

Шефот на кујната во винаријата „Камник“, Никола Мишковски пред неколку дена беше одговорен за трпезата со која премиерот Заев го пречека премиерот на Грција, Ципрас.

Младиот шеф Никола Мишковски со своите маестрални кулинарски вештини, гастрономски знаења, и несекојдневни специјалитети кои ги создава во кулинарското шоу „Брза кујна“, за краток период стана еден од омилените ТВ ликови.

Александра, Марк и Никола секој работен ден ги забавуваат и им помагаат на гледачите и учесниците во шоуто како да бидат похрабри и поекспедитивни во готвењето.

Шеф Никола од Брза Кујна, хит кулинарското шоу на Сител, сите ги смее со својата смисла за хумор. Тој додека готви често знае да ги спомене детето и сопругата Маја, со која е во брак од 2012 година.

Loading...