Дома Балкан Тифани Трамп се фотна и испрати поздрав на Српски: “Поздрав из Србије”...

Тифани Трамп се фотна и испрати поздрав на Српски: “Поздрав из Србије” (ФОТО)

loading...

Тифани е родена 1993 година, има 1 милион следбеници на Инстаграм.Неjзинo нoвo момче е богатиот наследник Мајкл Булос од Нигерија, а неговото семејство поседува компанија за малопродажба на автомобили.

-Мајкл, кој последниве годинии живее во Лондон, а има и либанско потекло, Тифани го запознала летово на Миконос, наведува извор близок до ќерката на Трамп.

Тие првпат јавно беа видени заедно на почетокот на ноември на модна ревија во Њујорк, но тогаш не се знаеше дали се во врска.

Неофицијално, Трамп го прифатил новото момче на Тифани, и не му пречи што тој израснал во африканска земја.

loading...

Деновиве Мајкл и Тифани престојуваат во Белград, а српските медиуми ги следат и се интересираат за нив уште од самото нивно слетување на аеродромот.

Познато е дека нашите северни соседи се добри домаќини, а дека е среќна и добро се забавува, Тифани докажа со поставување фотка на нејзиниот Инстаграм профил, на која во коментарот се обраќа на Српски јазик со кирилично писмо: “Поздрав из Србије”.

loading...