Дома Спорт Сала две години имал љубовница кој сега се реши да проговори и...

Сала две години имал љубовница кој сега се реши да проговори и да открие се

Loading...

Емилијано Сала две години бил во тајна врска со одбојкарската Лиза Унгерер. Трагично починатиот фудбалер со спортистката се запознал додека настапувал за Нант.

Врската на Сала со одбојкарката реши да ја открие бразилскиот „Глобо“. Врската помеѓу фудбалерот и Унгерер почнала уште пред две години. Двајцата настапувале во Нант. Аргентинецот во фудбалскиот тим, а таа во одбојкарската екипа.

Последен пат се виделе на 14 јануари, за да го прослават нејзиниот роденден, таа во изјава за медиумите вели дека сонот на Сала бил да заигра во Кардиф.

„Отиде да го види Кардиф и кога потпиша договор, требаше да игра таму. Ми беше многу мило бидејки беше многу среќен. Тоа беше негов сон, да игра во Премиерлигата, најдобрата лига на светот“, изјави Ургерер.

Покрај тајната врска со Ургерер, Сала имал и друга девојка, француската манекенка Беренис Шкир. Таа по неговото изчезнување ја обвини фудбалската мафија дека е виновна за тоа што Аргентинецот го загуби својот живот.

Loading...