Дома Магазин Неда Украден со емотивна порака за мајка си: Животот и беше тежок,...

Неда Украден со емотивна порака за мајка си: Животот и беше тежок, но не се жалеше

Неда Украден, со емотивна порака на својот Инстаграм профил се присети на мајката Анѓелија која почина минатата година.

„ Во твоето срце за мене имаше топла љубов. Ти ме следеше насекаде, како крилјата на ангелите. Имаше тежок живот, но никогаш не се жалеше, секогаш на моето небо, како сонце сјаеше. Денес е една година откако престана да чука срцето на мојата мама Анѓа.

Мила моја мамо, ти благодарам за љубовта, за поддршката, за грижата и за радоста со која ги исполни нашите животи. Вечно ќе бидеш во нашите срца“, напишала Неда со фотографијата на мајката.

Неда беше многу блиска со мајката. Пејачката во 2016 година, ја смести во дом за стари лица, откако ѝ се влоши состојбата со Алцхајмеровата болест.

„ Страшен момент е ова. Ме мачеа дилеми длаи има смисол или е грев, со месеци водев борба“, изјави Украден тогаш.