Дома Останато (ВИДЕО) Кршење јајце на -32: Никој не очекуваше тоа што се случи

(ВИДЕО) Кршење јајце на -32: Никој не очекуваше тоа што се случи

Оваа зима САД е погоден од силен поларен бран кој резултира за големи врнежи на снег, но и екстремно ниски температури.

Жител на Минесота (САД) одлучи да сними видео на кое прикажува колку брзо јајце може да се заледи на температура од минус 32 степени колку што е измерено во таа американска држава.

Навикнавме да гледаме како луѓе пржат јајца на високи температури за да покажат колку е жешко, но сега имаме можност да видиме како храната реагира на многу студени услови.

Средниот запад на Америка беше на удар на најопасниот студен бран, со температури кои се спуштаат и 40 степени под нулата зошто поларниот арктички воздух преку Дакота се прошири на Чикаго, Илиноси и Нова Англија.