Дома Свет За пет минути возење таксист му наплатил 1000 евра – кога се...

За пет минути возење таксист му наплатил 1000 евра – кога се јавил во компанијата сфатил што се случило

loading...

Турист во Нов Зеланд направил скандал откако таксист му наплатил 950 долари за петминутно возење низ Велингтон.

Кога го напуштил возилото и почнал да станува видно нервозен, возачот побегнал, но сепак, патникот успеал да види од која такси-компанија е автомобилот.

Забележал дека таксистот има лиценца на предното седиште и „ништо не укажувало на тоа дека нешто не е во ред”.

Било оценето дека се работи за фирмата Такси Велингтон, но оттаму потврдиле дека таксистот не е вработен кај нив.Тоа значи дека лиценцата била лажна, а такси возилото – нелегално.

loading...

Иако Нов Зеланд важи за една од најскапте држави за живот, се чини ова е најскапото такси кој што некој го има платено било кога.

loading...