Дома Свет (ВИДЕО) Нова авионска несреќа: Во среде град се сруши авион

(ВИДЕО) Нова авионска несреќа: Во среде град се сруши авион

loading...

Мал авион се урна во центарот на главниот град на Перу , Лима, пренесуваат тамошните медиуми.

На снимките се гледа како малиот авион неконтролирано се врти и потоа се урива на улица , повлекувајќи со себе жици од електрична инсталација. Токму жиците го ублажија падот на авионот врз паркираните авотмобили. Авионот падна пред шокираните минувачи .

Дел од луѓето истрчаа од продавниците и куќите за да му помогнат на пилотот. На самото место дојдоа спасувачи и пожарникари.

Пилотот се учел да вози авион и се урнал недалеку од местото на полетување. За среќа во целата драматична ситуација, се повредени само две лица , пилотот и еден од минувачите.

loading...

Кога ќе се собере се на се, патниците, но и останатите луѓе кои се нашел на земја имале голема среќа да поминат само со лесно.

loading...