Дома Останато Игор Александров од Австралија: Треба да го поддржиме Груевски во борбата против...

Игор Александров од Австралија: Треба да го поддржиме Груевски во борбата против власта

Статус на Игор Аврамовски Александров:

“За жал, ми се чини дека осветољубието на Груевски претставува најголема (меѓу малите) непосредни надежи да се сруши до темел овој угнетувачки, антимакедонски, криминален, квислиншко-балистички режим, кој сѐ позабрзано носи балистичка експанзија, проследена со етничко чистење низ цела Република Македонија.

Епа ако квислинзите можат да ја окупираат и рушат државата во брак со злосторнички терористи, шверцери, гангстери, силувачи, садистичко-расистички киднапери и измачувачи, крволочни убијци, па и братучедот Сашко Мијалков, можеме и ние да го поддржиме Груевски ако се залага за рушење и гонење на режимот, барем дур не ја исполни осветата.

После нека одговараат сите корумпирани политичари според делото.

‘Конструктивните’, односно кукавички политичари нема да го разгорат народот да се издигне над сегашната покорна состојба, заснована на страв, мрзливост и апатија, која е храна за насилничките ‘летачи на орли’.

Личното осветољубие е лек за тоа, особено ако има и принципиелна основа.”