Дома Хороскоп Каввги за Јарците и Девиците, прилив на пари за Бикот – дневен...

Каввги за Јарците и Девиците, прилив на пари за Бикот – дневен хороскоп за Понеделник

ОВЕН: Работа: Можно е да немате поволни услови на работа, чувајте се од проблеми. Љубов: Кружат гласини за вас и за уште едно лице од спротивниот пол. Ви претстои бурен период. Здравје: Можни проблеми со грлото.

БИК: Работа: Иако ве очекува прилив на пари, можно е да не бидете претерано задоволни од ситуацијата на работа. Љубов: Саканото лице не се однесува кон вас баш онака како што очекувавте и тоа ви создава немир. Здравје: нагласен зголемен апетит.

Loading...

БЛИЗНАЦИ: Работа: Денес не ви е претерано добар ден и не очекувајте успех, бидејќи нема да го пронајдете она што го баравте. Љубов: Подготвени сте целосно да и се препуштите на саканата личност. Ако сте слободни, ве очекува интересно дружење. Здравје: Проблем со главоболки.

РАК: Работа: Обидете се денес да не планирате ништо поголемо, бидејќи денес владее лоша атмосфера на ова поле. Љубов: Личноста која ви се допаѓа не е сосем искрена кон вас и на некој начин ќе ве разочара. Здравје: Можни проблеми поради нагласен стрес.

ЛАВ: Работа: Можете да очекувате нов договор околу работата, но некои ситуации ќе се одложат по вина на другата страна. Љубов: Ви претстои поволен период за нови познанства. Можно е наскоро да започнете нова љубовна врска. Здравје: Без промени.

ДЕВИЦА: Работа: Ве очекува шанса да остварите унапредување и подобра ситуација отколку што е сега. Заработката исто така ви расте. Можен е некој прилив на пари. Љубов: Со партнерот имате бројни кавги и никако не ви поаѓа од рака да го стабилизирате односот. Здравје: Проблеми со кичмата.

ВАГА: Работа: Можете да очекувате можност за промена на работата или можност за патување во странство во соработка со странска фирма. Љубов: Одлично ви оди на љубовен план, со партнерот ќе имате убави моменти. Здравје: Можни проблеми со циркулацијата.

ШКОРПИЈА: Работа: Можно е да не сте задоволни со состојбата на работа и работите не одат баш онака како што се надевавте. Љубов: Ве очекува интересно познанство со личност која многу ќе ве заинтригира. Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ: Работа: Имате шанса да исправите некои грешки кои сте ги направиле порано. Може да очекувате позитивен пресврт. Љубов: Уживајте во врската во која сте моментно и во заедничките планови. Здравје: денес одлично ќе се чувствувате.

ЈАРЕЦ: Работа: Можни се неочакувани компликации на работа, па бидете претпазливи денес. Љубов: Можете да очекувате интересна комуникација со личноста за која подолго време мечтаете. Здравје: можна е вртоглавица.

ВОДОЛИЈА: Работа: Може да очекувате дека денес ќе ви се насмее среќата и ќе успеете да остварите позитивни промени на работа. Љубов: Ќе ви се случи нова љубов иако не ја баравте и не ја очекувавте. Здравје: Редовно проверувајте го притисокот.

РИБИ: Работа: Доколку имате приватна работа може да очекувате дека ќе успеете во некои ваши планови. Љубов: Денес е особено поволен ден ако сте во подолга врска или брак. Слободните риби ќе стапат во врска. Здравје: Одлично.

Loading...