Дома Македонија Македонија се стресе – земјотрес од 3.5 степени според Рихтер ја покажа...

Македонија се стресе – земјотрес од 3.5 степени според Рихтер ја покажа својата сила

Во 17 часот и 24 минути по локално време, со јачина од 3,5 степени според рихтеровата скала почувствуван е земјотрес со епицентар до границата помеѓу Албанија и Македонија.

Како што јавуваат сеизмолозите, земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Loading...

 

Loading...