Дома Македонија Синоќешната престрелката во Диво Насеље ја однесе првата жртва

Синоќешната престрелката во Диво Насеље ја однесе првата жртва

Лицето кое што вечерва беше погодено од огнено оружје во пукањето во Куманово, им подлегна на повредите во Клиничкиот центар во Скопје. Оваа вест ја потврдија и од болницата, јавува ТВ 21.

До пукањето дошло после расправијата меѓу две семејства во кумановско Диво Насеље.

Loading...

Ранетото лице поради тежината на повредите беше донесено во Скопје, но ја загуби битката за животот. Од тепачката неколку лица од двете семејства се полесно повредени.

Loading...