Дома Авто-мото Светска премиера на новиот Volkswagen T-Cross

Светска премиера на новиот Volkswagen T-Cross

Loading...

Со светска премиера во Амстердам, Шангај и Сао Паоло, Volkswagen го претстави својот нов T-Cross, а со тоа решително ја продолжува SUV офанзивата што ја започна во 2015 година.

Овој комплетно нов модел наскоро ќе ги маѓепса пазарите на три континенти и ќе ги освежи со комбинација на стил, практичност, флексибилност и економичност, додека во истовреме ќе постави нови стандарди за својата класа.

Оттука, моделот на урбан кросовер се покажува како идеален придружник во секојдневниот живот.

Loading...