Дома Балкан Српската јавност во шок: Познатиот пејач имаше тешка сообраќајка

Српската јавност во шок: Познатиот пејач имаше тешка сообраќајка

Loading...

Српската јавност утрово остана во шок откако тамошните медиуми пишуваат за тешка сообраќајна несреќа која утрово се случила кај местото Брестач во близина на Печинац.

Како што се наведува, познатиот пеач Дарко Лазиќ го управувал автомобилот кој излетал од патот и се превртел на кров.

Неофицијално Лазиќ е тешко повреден и итно е префарлен на Клиничката болница Земун.

Како што велат очевидци, пеачот со крајни напорни и доста потешкотии едвај го извадиле од уништениот автомобил

Loading...