Дома Магазин Актерот Чоревски наместо на интервју, итно префрлен во болница

Актерот Чоревски наместо на интервју, итно префрлен во болница

Иако беше договорено, актерот Благоја Чоревски да биде гостин кај Жаре во „Еден на еден“ со колегата Гоце Тодоровски, тој го откажа снимањето, а причината за тоа е доста сериозна.

Непосредно пред закажаното снимање на епизодата Чоревски добил напад на хернија и со брза помош бил префрлен во болница.

Loading...

Сепак, си го одржа зборот и додека чека да му биде извршена операција, Чоревски му се придружи на Тодоровски со телефонско вклучување во вечерашната „Еден на еден“.

Како што секогаш бива кога гостуваат тие, Чоревски и Тодоровски направија вистинско шоу со маката на „хоспитализираниот“ актер.

Благоја планирал да одигра уште една претстава, па да оди на лекување, ама маката го стигнала и му ги расипала плановите.

Жаре: Како си?

Чоре: Па ок сум, цела десна страна потечено…

 

Loading...