Дома Останато Ги оставаат мажите без здив: Ова се петте најубави жени во Зодијакот!

Ги оставаат мажите без здив: Ова се петте најубави жени во Зодијакот!

Овен

Овие жени делуваат силно, имаат спортска градба и изразени црти на лицето. Црти кои тешко се забораваат. Многу често се бринети со светли очи и совршено тело. Имаат силна енергија која се одразува и на нивниот изглед.

Loading...

Водолија

Убавици со совршени нозе. Имаат преубаво заоблено лице и светол тен. Очите им се нежни, а погледот бистар и искрен. Имаат убави и меки крупни усни. Водолиите не му придаваат преголемо значење на облекувањето, тие знаат дека кога пред својот избраник ќе се најдат голи, никој нема да размислува за облеката. Водолиите се често природно благословени и со женски атрибути, па така го оставаат спротивниот пол без здив.

Стрелец

Дамите родени во овој знак се најзгодни во целиот зодијак. Со просечна висина и спортска градба, овие убавици како да имаат природен талент да дојдат до израз. Често имаат убаво и по малку долгнавесто лице, високо чело и изразени светли очи. Секогаш се оригинални во настапот и лесно ќе ви го украдат вниманието

Скорпија

Добри нозе, широки рамена, впечатливо лице со сензуални усни и продорни очи неретко ги красат овие дами. Припадничките на овој знак најчесто имаат преубава кафена густа коса.Кога Скорпијата ќе реши да ве освои, таа сиот свој „отров“ ќе ви го сервира така што вие слатко ќе го испиете. Нивната убавина е секогаш над просекот.

Лав

Силни, грациозни и често спортски градени, Лавиците пленат без компромиси. Тие се одликуваат со убаво извајани нозе. Ако мислите дека кога станува збор за Лавиците се мисли на просечна убавина, се лажете. Нив лесно ќе ги препознаете помеѓу останатите, бидејќи покрај нивната убавина, нивниот стил на облекување и начинот на живот никогаш не се клише.

Loading...