Дома Спорт Челзи се спаси од пораз од Манчестер Јунајтед со гол во 96....

Челзи се спаси од пораз од Манчестер Јунајтед со гол во 96. минута

Loading...

Манчестер Јунајтед пропушти да забележи победа против Челзи среде „Стемфорд Бриџ“ и одигра само 2: 2, откако „сините“ постигнаа гол во последните секунди од натпреварот.

Резултатот го отвори Рудигер со гол за домаќините во 21-та минута, додека гостите немаа ниту еден прецизен удар до паузата. Потоа, сепак, работите се променија и Марсијал направи пресврт со голови во 55-тата и 73-тата минута.

Во средбата од 9-тото коло на Премиер лигата, тимот од Лондон беше не пат да го доживее првиот пораз сезонава под водство на Маурицио Сари, но со голот на Баркли во 96-тата минута обезбеди реми.

По овој меч Челзи е лидер со 21 бод, а Јунајтед е осми со 14 бодови.

Loading...