2

БАЛКАН

Туристка од Молдавија очевидец раскажува: Настраданите беа заглавени под дрво

Вчера во Грција невремето кое изминативе два дена беснее на Балканот, приреди незапамтена олуја од дожд и ветер кој корнеше дрвја од корен и...

МАКЕДОНИЈА

Трифуновски: Од Пендаровски очекував да биде капка интелегенција во морето од...

Виктор Трифуновски: ,,Она што беше Колишевски за Белград, тоа е Пендаровски за Брисел Никогаш не сум го поддржувал Пендаровски. Не само поради блискоста со СДСМ,...

СВЕТ

Протерувањето на сите што се нелегално во Америка почнува во недела?

Американските власти в недела почнуваат со најавените рации за депортација на илегалните имигранти, објави денеска „Њујорк тајмс“ повикувајќи се на два извора од Департментот...